> > Intrastat

Intrastat

Intrastat – Częstochowa

Wymiana handlowa między krajami należącymi do Unii Europejskiej jest uproszczona – przedsiębiorcy nie muszą się obawiać np. obciążeń celnych. Niektórzy Klienci naszego biura rachunkowego są jednak zobowiązani wykazywać przeprowadzone transakcje w systemie Intrastat.

Czym jest system Intrastat? To system statystyczny, który powstał w celu zbierania informacji o transakcjach handlowych przeprowadzonych wewnątrz Unii Europejskiej. Nie każdy przedsiębiorca, który sprzedaje lub sprowadza towary z innego kraju członkowskiego, jest zobowiązany ujawniać dane w systemie Intrastat – dotyczy to wyłącznie podatników VAT, którzy przekroczyli próg ustalony przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.

Obowiązuje Cię wykazywanie transakcji w systemie Intrastat? Pomożemy!

Każdy doradca podatkowy zatrudniony w firmie TaxQuatro jest w stanie pomóc w optymalizacji kosztów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Nasi pracownicy zajmują się także zagadnieniem wpłat na PFRON, a niektórzy specjalizują się w prowadzeniu ksiąg rachunkowych. Ostatnia grupa ekspertów z naszego biura rachunkowego dba o wykazywanie informacji o prowadzonej wymianie handlowej naszych Klientów w systemie Intrastat.

Oferowany przez nas zakres usług obejmuje:

  • udzielanie informacji o konieczności dokonywania zgłoszeń do systemu Intrastat,
  • składanie comiesięcznych deklaracji w imieniu Klienta,
  • pilnowanie terminów – za ich przekroczenie grozi kara w wysokości 3000 zł.

Chcesz mieć więcej czasu na rozwijanie firmy? Skorzystaj z naszej pomocy – zadbamy o Twoje księgi rachunkowe, kadry i składanie deklaracji do systemu Intrastat.